Choď na obsah Choď na menu
 


ARTUR- ruský modrý kocúr.

12. 3. 2015

Hneď na úvod chcem podotknúť, že nie som žiadna chovateľka, len milovníčka mačiek, takže chcem opísať len moje postrehy zo života s nimi.

Artur mal už cez päť mesiacov, keď sme ho kúpili a podľa všetkého jeho život mačiatka nebol ľahký. Bol neskutočne ustráchaný a dlhé týždne nám nedovolil ani priblížiť sa. Už zo pár krát som uvažovala, že ho pani majiteľke vrátim, pretože som túžila mať kocúrika, ktorý sa bude ku mne túliť, s ktorým sa budem hrať a namiesto toho sme mali doma tvora, ktorý žil pod posteľou a vychádzal len v noci, aby sa najedol a vykonal svoje potreby.Trvalo mesiace kým som si ho popestovala, vyškrabkala a u manžela ešte dlhšie. Teraz, ako trojročný je veľmi prítulný, ale akonáhle urobíme nejaký prudký pohyb, vezme nohy na plecia a rovnako keď k nám príde niekto na návštevu. 

Osobne si myslím, že Ruský modrý kocúr, ktorý nie je poznačený zlými zážitkami z detstva je jeden úžasný tvor, ktorý si vás získa inteligenciou, eleganciou a skutočne aristokratickým vystupovaním. K ostatným kocúrom sa správa rezervovane, je skôr individualista, ale keď pozabudne na svoju dôležitosť, tak sa veľmi rád pripojí k vystrájaniu ostatných.