Choď na obsah Choď na menu
 


Skúška doprovodného psa BH 7.7.2012

 Tak sme sa posunuli zase o malý kúsok ďalej... V tomto neskutočnom pekelnom počasí sme absolvovali skúšku BH v Klačne. Skúšky organizoval pán rozhodca Jozef Klíma a musím povedať, že to bola asi najlepšie zvládnutá akcia, na akej sme sa s Cairom zúčastnili. Krásny areál, všetko prefektne zorganizované a hlavne pán Klíma a pani rozhodkyňa Janka Kucková si ma získali tým, že im v tom horúcom počasí išlo v prvom rade o zdravie a pohodlie našich štvornohých parťákov.

Začalo sa presne podľa plánu, nezdržiavalo sa prestojmi a všetko išlo ako po masle. Počasie sa podpísalo na výkone psov, čiže výkony boli priemerné. No a výkon môjho psa....Ten musím pomenovať pravým menom. Podpriemerný. Cairo aj keď nemával stopercentne presné technické veci, tak si vždy rozhodcov získal svojim radostným prejavom  a chuťou do práce. Tento krát tieto vlastnosti nechal doma a s takou nechuťou, akou si odkráčal poslušnosť som ho skutočne nikdy nevidela pracovať. Skúšku sme urobili, máme to za sebou, ale určite nemám z jej splnenia taký dobrý pocit, ako som mala z SVV1, kde exceloval.

Na záver skonštatujem, že nedobrý pocit z Cairovho výkonu vynahrádzala len výborná atmosféra celého podujatia, veľmi príjemná a spravodlivá pani rozhodkyňa Janka Kucková a skutočne chutný obed, ktorý pre nás pripravili usporiadatelia.